Sokolica w Dolinie Będkowskiej

Posted by

Skała na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej na której od zachodniej strony znajduje się najwyższa ściana w Polsce (po Tatrach) – góruje ok 80 m nad dnem doliny. Na ścianie usytuowanych jest wiele dróg wspinaczkowych w tym 2 i 3 wyciągowe, co jest rzeczą niespotykaną na skałkach. Na szczyt można dostać się drogą wspinaczkową, lub od strony wsi Będkowice nieznakowaną ścieżką – ruszamy z parkingu przy cmentarzu polną drogą najpierw prosto następnie tak jak skręca droga pod las i wydeptaną ścieżką w lesie dochodzimy na szczyt skały. GPS do parkingu: 50.172266,19.747860 Ostatnie 2 zdjęcia to parking przy cmentarzu, oraz polna droga w kierunku Sokolicy. Na parkingu stoi czynny ToiToi.

GPS: 50.172210,19.742028

Nawiguj: https://goo.gl/maps/bzoaodH46wE8pyAz7

Dodał: Grooby Hc

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply