Stari Grad Ostrovica

Posted by

W zachodniej części Bośni i Hercegowiny, w Parku Narodowym Una, nad miejscowością Kulen Vakuf górują ruiny średniowiecznej fortecy, to Stari Grad Ostrovica. Zamek wybudowano prawdopodobnie w XV wieku w miejscu dawnej fortecy z czasów rzymskich. Był własnością chorwackiej rodziny Vlastiosko Kurjaković, a potem przez pewien czas należał do rodu Frankopanów, Mikulcic i Keglevic. Po zajęciu tych terenów przez Imperium Osmańskie zamek należał do Turków i został w tym czasie rozbudowany.

Potem, po 1878 roku tereny te wraz z zamkiem przeszły pod administrację monarchii habsburskiej. Po okupacji austro-węgierskiej Bośni i Hercegowiny w 1878 r niepotrzebny już nikomu zamek zaczął popadać w ruinę. W ostatnim okresie od czasu do czasu prowadzone są prace remontowe i rekonstrukcyjne, aby uczynić go bardziej atrakcyjnym dla turystów .

GPS: 44.5581, 16.081

Nawiguj: https://goo.gl/maps/s1nTovMpLVBouYJQ8

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply