Synewirskie Jezioro

Posted by

Na Ukrainie, w Gorganach, pomiędzy szczytami Ozirna a Gorganem Wyszkowskim, nantura stworzyła potężne jezioro osuwiskowe. Synewirskie Jezioro zwane też Jeziorem Toruńskim, lub Morskim Okiem ma powierzchnię 7 hektarów, a jego głębokość sięga 20 metrów. Położone jest na terenie Parku Narodowego „Synewir”, a sam zbiornik objęty jest ścisłą ochroną. Nie można tu biwakować i zażywać kąpieli.

Wokół jeziora poprowadzono ścieżkę spacerową, z której możemy podziwiać to piękne miejsce. Dodatkową atrakcją może tu być spływ wielką tratwą. Oprócz tego znajdziemy tu też duży pomost widokowy, będący jednocześnie przystanią dla spacerowych tratw. Natomiast w drugim końcu jeziora widoczna jest wielka rzeźba, przedstawiająca Syń i Wira, autorstwa Iwana Brody. Do jeziora dojedziemy od miejscowości Synewir, kierując się w górę potoku Terebla. za Synewirską Polaną znajduje się parking. Wjazd samochodem nad same jezioro jest też możliwy po uiszczeniu opłaty, jednak w sezonie turystycznym jest tu zbyt ciasno dla kampera i może być problem ze znalezieniem miejsca do zaparkowania.

GPS: 48.61693, 23.68382

Nawiguj: https://goo.gl/maps/swroTzzByTA2

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply