Tihany

Posted by

Tihany, wioska nad Balatonem na półwyspie o tej samej nazwie. Jedna z najpiękniejszych wiosek turystycznych w Europie, za taką została uznana w 2014 roku. Cały półwysep słynie z uprawy lawendy, na początku lipca jezioro przybiera kolor pyłu lawendowego. Kosmetyki z lawendy i ceramika są atrakcją licznych w centrum straganów i sklepików. Wioska ma charakter rustykalny, przypomina skansen, z tym że żywy i zamieszkały. Nad wioską dominuje klasztor benedyktynów, w nim grobowiec króla węgierskiego Andrzeja z połowy XI wieku. Za klasztorem droga na skarpie jeziora ze wspaniałymi panoramami. Z przystani kursują statki i łodzie we wszystkich kierunkach Balatonu. Koordynaty podaję na parking, największy i najtańszy w wiosce, 1 EU za godz. GPS: 46.908012 17.891053 Lajos Kossuth utca 60-62

Nawiguj: https://goo.gl/maps/7kDUb8XADcTD9uCX7

Dodał: Krzysztof Kulpiński

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply