Wiatrak w Siemiatyczach

Posted by

Na południowych krańcach Siemiatycz przy drodze nr 19 stoi drewniany wiatrak typu holender. Leży on przy turystycznym Szlaku Kupieckim od Siemiatycz do Niemirowa, pokazującym najbardziej urokliwe fragmenty Powiatu Siemiatyckiego. Wiatrak jest jednak odbudowaną rekonstrukcją poprzedniej budowli, która spłonęła 14 sierpnia 2006 roku. Oryginalny wiatrak datowany był na 1925 rok. Siemiatycki holender jest zamknięty i oglądać go możemy tylko z zewnątrz.

GPS: 52.40148, 22.87034

Nawiguj: https://goo.gl/maps/PdQFay7bXkch39wp9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply