Wioska Świętego Mikołaja

Posted by

Finlandia, Rovaniemi

Są tu oczywiście różne sklepiki, zwłaszcza z pamiątkami, restauracje. Mikołaje, elfy i renifery na każdym kroku. Jest też poczta, z której można wysłać kartki ze specjalnym stemplem. Na poczcie są dwie skrzynki; z jednej korespondencja jest wysyłana natychmiast, z drugiej – dopiero przed Świętami Bożego Narodzenia.

Na placu między sklepikami jest zaznaczona linia koła podbiegunowego, można tu zrobić symboliczne zdjęcie, jak się przekracza Arctic Circle. To jest zdjęcie symboliczne, gdyż tak naprawdę prawdziwa linia koła podbiegunowego przemieszcza się i nie znajduje się dokładnie w tym miejscu. Ale frajda przy robieniu zdjęcia i tak jest.

GPS: 66.544238, 25.846683

Nawiguj: https://goo.gl/maps/PTy15PPwhWn3z6xo6

Dodała: Beata Kamieniarz

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply