Wodospad Sopot

Posted by
No votes yet.
Please wait...

Wodospad Sopot 46.171715, 13.803497 (parking patrz współrzędne niżej) wysoki, ale niezbyt duży wodospad znajdujący się poza Triglawskim parkiem narodowym co pozwala na kąpiel w małej niecce przy wodospadzie. Trudno powiedzieć czy przypadkiem okresowo nie wysycha, w każdym razie w połowie czerwca leciało wystarczająco wody żeby powiedzieć, że jest to wodospad. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że nie jest to tak popularny wodospad więc jest duża szansa, że będzie tylko i wyłącznie dla nas.

My spotkaliśmy parę Czechów, którzy przyjechali akurat w tym samym momencie co my, a nie mijaliśmy nikogo wracającego z wodospadu ani później udającego się na niego. Po stanie ścieżki i schodków także widać, że to jest trochę poza szlakiem. Co ważne ani parking ani wejście nie jest płatne z tym, że żeby się dostać w dobre miejsce trzeba zaparkować w tej okolicy 46.167660, 13.803064 jest wskazówka i jest parking na około 10 miejsc. Na pewno korzystając z nawigacji Google nie można się kierować bezpośrednio na współrzędne wodospadu bo pokieruje na jego górę i nie trafimy tam gdzie należy.

GPS: 46.17178, 13.80347

Nawiguj: https://goo.gl/maps/sGe1849HQgMT2Qrx9

Dodał: Grzegorz Niedziałek

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Leave a Reply