Wodospad Sopot

Posted by

Wodospad Sopot 46.171715, 13.803497 (parking patrz współrzędne niżej) wysoki, ale niezbyt duży wodospad znajdujący się poza Triglawskim parkiem narodowym co pozwala na kąpiel w małej niecce przy wodospadzie. Trudno powiedzieć czy przypadkiem okresowo nie wysycha, w każdym razie w połowie czerwca leciało wystarczająco wody żeby powiedzieć, że jest to wodospad. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że nie jest to tak popularny wodospad więc jest duża szansa, że będzie tylko i wyłącznie dla nas.

My spotkaliśmy parę Czechów, którzy przyjechali akurat w tym samym momencie co my, a nie mijaliśmy nikogo wracającego z wodospadu ani później udającego się na niego. Po stanie ścieżki i schodków także widać, że to jest trochę poza szlakiem. Co ważne ani parking ani wejście nie jest płatne z tym, że żeby się dostać w dobre miejsce trzeba zaparkować w tej okolicy 46.167660, 13.803064 jest wskazówka i jest parking na około 10 miejsc. Na pewno korzystając z nawigacji Google nie można się kierować bezpośrednio na współrzędne wodospadu bo pokieruje na jego górę i nie trafimy tam gdzie należy.

GPS: 46.17178, 13.80347

Nawiguj: https://goo.gl/maps/sGe1849HQgMT2Qrx9

Dodał: Grzegorz Niedziałek

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply