Wodospady Kostelski Buk

Posted by

W Bośni i Hercegowinie, pomiędzy miejscowościami Kostelski buk i Bihać, przy drodze M14 znajdziemy miejsce zwane Kostelski Buk. Po wpisaniu w Google tej nazwy wyskoczą nam głównie wpisy dotyczące hotelu i restauracji o tej nazwie. Może to trochę zmylić i możemy przegapić nie lada atrakcję, jaką są w tym miejscu wodospady na rzece Una.

Teren przy wodospadach należy do kompleksu hotelowego, ale można tam nieodpłatnie spacerować, nie będąc gościem hotelowym. Do obserwacji wodospadu najlepsza jest trawertynowa wyspa, na którą przejdziemy stylowym, łukowym mostkiem. Na wyspie oprócz wodospadów młodszych turystów zainteresuje urządzone tu mini ZOO.

Warto tu też zjeść regionalny posiłek, gdyż tutejsza restauracja serwuje smaczne potrawy, w dodatku na widokowym tarasie tuż nad wodospadem. Obok udostępniono też turystom do zwiedzania stary młyn wodny, a poniżej hotelu i wodospadów urządzono kąpielisko i plażę. Parking przy wodospadach jest bezpłatny, jedynie miejsca przy hotelu zarezerwowane są dla gości.

GPS: 44.88248, 15.90056

Nawiguj: https://goo.gl/maps/GKcqhYgam6jx144o7

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply