Wzgórze „Trzy Lipki”

Posted by

Wspaniałe miejsce, z którego można zobaczyć panoramę Bielska-Białej, Beskidu Śląskiego, Żywieckiego – czasami także Babią Górę, Pilsko.

Na wzgórzu od wieków rosły lipy, pośród nich postawiono krzyż. Tuż przed wybuchem II wojny światowej drzewa ścięto a krzyż przeniesiono do pobliskiego kościoła. Na wzgórzu znajduje się kilka bunkrów polskiej linii obronnej z września ’39.

Obecnie nad wzgórzem góruje sporych rozmiarów metalowy krzyż. Teren jest uporządkowany, znajduje się tutaj sporo ławek, kilka elementów placu zabaw dla dzieci, a także siłownia.

Parking na około 15 miejsc, raczej bez możliwości noclegu (teren monitorowany przez służby miejskie). Nie ma też toalet, dostępu do wody i prądu. Wokół można pojeździć na rowerze, motorze, polatać latawcami, dronami czy modelami.

GPS 49.834640, 19.016909

Nawiguj: https://goo.gl/maps/AYUtpQR38RdE4MT77

Dodał: Jarno Trulli

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply