Źródła Krupy

Posted by

Krupa to bardzo krótka, lecz efektowna rzeka w Bośni i Hercegowinie. Jej bieg liczy zaledwie około 3 km i dosyć szybko znajduje ona ujście w rzece Vrbas. Rzeka swoje źródła ma na zachodnich krańcach wsi Krupa na Vrbasu i pod koniec swojego biegu tworzy piękne wodospady w centrum wsi. Jej wartki nurt wykorzystywany jest do mielenia mąki w niewielkich drewnianych młynach wodnych, lecz to miejsce opiszę w osobnym wpisie.

Natomiast źródła Krupy, to bardzo urokliwe miejsce do którego możemy dojechać samochodem. Można tu odpocząć, a nawet zabiwakować. Na miejscu zastaniemy niewielką zadaszoną ławę i kilka ławek w urokliwych zakątkach tego miejsca. Można tu też napalić ognisko. Krupa wypływa tu z kilku bardzo wydajnych wywierzysk, które po połączeniu się tworzą już całkiem sporą rzekę.

GPS: 44.62109, 17.11018

Nawiguj: https://goo.gl/maps/4TJcJsBQgFbowGKR7

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply